Konzumovat alkohol přiměřeně

U pacientů s RS je nezdravá spotřeba alkoholu spojena se zkrácenou délkou života.

Je mnoho společenských událostí, při kterých je konzumace alkoholu běžná. Pokud nepatříte k těm, kteří se rozhodli pro celoživotní abstinenci, tak příležitostně alkohol pít budete. Názor odborníků, zda alkohol a RS je možné míchat, není jednoznačný. I alkohol může mít v malém a přiměřeném množství pozitivní vliv na organismus člověka, na srdce, na cévy a snižuje zánět v těle. Otázkou je, kolik je přiměřené a malé množství pro konkrétního člověka.

Účinek alkoholu může u pacientů s roztroušenou sklerózou prohlubovat určité potíže, které v souvislosti s nemocí mají. Alkohol ovlivňuje centrální nervový systém (CNS), který je zatěžován samotným onemocněním. V důsledku požití nepřiměřeného množství alkoholu mohou několikanásobně zesílit obtíže způsobené RS:

  • rovnováha a koordinace
  • úsudek
  • únava
  • spánek
  • emoce
  • Léky a alkohol není nikdy dobré kombinovat

Některé léky, které užíváte, se špatně snášejí s alkoholem. Mnoho léků na RS má vedlejší účinky a poškozují játra, stejně tak alkohol má velmi negativní vliv na zdraví jater. Vzájemným působením tak může dojít k závažnému poškození jater. Naopak jiné léky zesilují nebo zeslabují svůj účinek vlivem alkoholu a vy se nemusíte cítit dobře. S některými léky se alkohol nesmí kombinovat vůbec, jedná se především o antidepresiva.

Alkohol sám o sobě nezvyšuje riziko vzniku RS.

Zpět

https://www.high-endrolex.com/50